MP3 modulok

Gyakran kell olyan egyszeru funkciókra áramkör, ami egy digitális jelre, gombnyomásra, elindítja egy hangfájl lejátszását.(Információs táblák, harangjátékok, iskolai csengető órák, jelzőhangok, stb.)

Van, hogy elég egyetlen fájl lejátszása.
Van, amikor több fájlból kell választani.
És van, hogy egy PC-hez, PLC-hez kell csatlakoztatni egy hanglejátszót.

A jelenleg legjobban elterjedt hangtárolásra szolgáló fájlformátum, az MP3. Az MP3 formátum biztosítja a jó hangminőséget, egy jól tömörített adatformában. Egy mikrofonnal szinte bármely PC-n könnyedén eloállíthatóak szövegeket tartalmazó hangfelvételek, amik aztán tetszőlegesen megvágva, esetleg zenei betétekkel fuszerezve MP3 formátumba konvertálhatóak. Az interneten elérhető hangeffektek, zenék pedig végtelen variációját adják mondjuk egy iskolai csengetés megtervezéséhez.

Szóval kell egy olyan áramkör, ami

MP3 fájlokat tud fogadni.
Vannak digitális bemenetei, amire nyomógombok, vagy más jeladók köthetoek.
És, hogy könnyen csatlakoztatható legyen más rendszerekhez – PC, PLC, mikrokontrolleres vezérlés - RS232 jellel is vezérelheto legyen.
Legyen audió kimenete, de közvetlenül is meg tudjon hajtani egy hangszórót.

p.gif (263 bytes)MP3 lejátszó modul 5 bemenettel, 2 bemenettel, RS232 bemenettel (MP3 mikro)   updated : 2015.12.20

Ismertetés, árak. és a dokumentáció

p.gif (263 bytes)MP3 fájl lejátszás (MP3 mikro)   updated : 2011.01.12

Ez a verzió olyan alkalmazásokhoz készült, ahol fontos az energiatakarékos muködés, az akkumulátoros táplálás lehetosége

MP3 fájl lejátszó modul :

Ismertetés, árak. és a dokumentáció

MP3 file player module.

Ez a változat 16 indító/figyelő bemenettel rendelkezik. Az LCD kijelzőn látható, melyik bemeneteken jön - vagy volt - indítás. A hanglejátszás nem csak a jel beérkezésekor, de később is visszajátszható. Megoldás lehet, ha egy elektronikai rendszert akarunk kiegészíteni hangjelző funkciókkal.

p.gif (263 bytes)MP3 fájl lejátszás (MP3 mikro)   updated : 2011.09.02

16 bemenetes MP3 fájl lejátszó modul .

Ismertetés, árak. És a dokumentáció

p.gif (263 bytes)MP3 fájl lejátszás (MP3-10W)   updated : 2014.05.30

Ha kell a hangerő... Tíz lejátszást indító bemenet, 2x10 wattos erősítő kimenettel.

10 bemenetes MP3 fájl lejátszó modul, 10 wattos sztereo erősítővel.

Ismertetés, árak. Dokumentáció : <mp3-10w.zip>

MP3 file player module, with stereo amplifier.

p.gif (263 bytes)MP3 fájl lejátszó mozgásérzékelővel   updated : 2017.01.22

Ha kell egy hang, ami valakit tájékoztat, vagy rászól, vagy megijeszt, na akkor kell egy mozgásérzékelős hanglejátszó. Egy MP3 lejátszó, mozgásérzékelő infra szenzorral. Jó hangminőség, beépített 2 wattos erősítő. Tápellátás külső tápegységről, vagy a beépített 500 mAH akkumulátorról. Tetszőleges számú MP3 fájlal tölthető fel, amiket lejátszhatunk sorban, vagy véletlenszerűen, vagy kiválaszthatunk egyet.
A hangfájlokat egy SD kártyán tárolhatjuk, de ezt is megtakaríthatjuk, ha beleférnek a 4 megabájtos belső memóriába.

MP3 fájl lejátszó mozgásérzékelővel, 2 wattos erősítővel.

Ismertetés, árak. Dokumentáció

MP3 file player module, with motion sensor.

p.gif (263 bytes)MP3 fájl lejátszás, VMUSIC modullal   updated : 2011.01.12

MP3 lejátszó VMUSIC modullal, PIC 16F871 mikrokontrolerrel.
MP3 file player with VMUSIC2.

Ismertetés, árak. Dokumentáció : <mp3.zip>

Az áramkör  fotója .

További információ, megrendelés: Torkos Csaba, 8100 Várpalota, Táncsics u. 7. Telefon: 30/9-472-294 (egész nap, 8-23 óráig), valamint napközben a 88/473-784 számon. Email : info@mikroklub.hu Internet: http://www.mikroklub.hu

mirror site: http://www.eprom.hu